Що таке CRM система і чому вона так важлива в роботі?

12 Лютого 2024
Цікаве

Правильна побудова алгоритмів роботи в бізнесі відіграє важливу роль для його здорового функціонування. Для виконання необхідних завдань використання спеціального програмного забезпечення довело свою ефективність. CRM система – те, що допомагає надати необхідні послуги клієнту швидко, якісно і вчасно.


Так все ж таки, що таке CRM система?

 

Customer relationship management (управління взаємовідносинами з клієнтами) або ж CRM система – це програма, якою користується малий і великий бізнес. Потрібна для організації якісної взаємодії між клієнтом і організацією, побудови завдань, а також надання та продажу своїх послуг. CRM після встановлення програми, має можливість зібрати повну інформацію про клієнтів, надати системі та менеджеру доступ до неї. 

 


З чого складається така база інформації в CRM?

 

Це історія покупок, замовлень, дані про клієнта, контактна інформація, звернення до служби підтримки (з питання або з метою залишити відгук/скаргу) тощо. Використовується менеджерами у сфері продажів, обслуговування, а останнім часом актуально для інтернет-магазинів. 

CRM спрощує роботу підприємства, адже завдяки її можливостям можна звести до мінімуму ймовірність припуститися менеджером помилки (таке трапляється, коли в бізнесі CRM система не використовується). Людський фактор може позначитися на якості роботи, хоч і не спеціально.  Наприклад, діяльність спортивного клубу. Клієнту потрібно завчасно оплатити тренування, на яке записався, а він забув про це. Через великий потік покупців менеджери клубу не можуть прослідкувати за кожним клієнтом. Тому застосовують CRM систему. Програма автоматично проводить розсилку у вигляді повідомлення, в якому буде нагадування про необхідність оплати тренування. Дуже зручно: бізнес працює, клієнт задоволений. Або розсилка про акції/розпродажі, телефонні дзвінки, що збільшує потік клієнтів і, відповідно, середній чек. 


Що таке CRM у бізнесі? Програма, що працює з лідами. Лід – двозначне поняття: у маркетингу – це контакт, який використовується у воронці продажів (і-мейл, IP-адреса). У продажах – майбутній можливий клієнт, який може щось придбати.


CRM в роботі будує завдання по роботі з лідами та допомагає менеджерам підприємства перебувати в постійній взаємодії з клієнтами.


Які можливості надає користувачеві CRM система?


Сучасні програми, які інсталюють на підприємстві, після інтеграції дають багато можливостей менеджеру, щоб збільшити продуктивність і поповнити клієнтські ряди.


Серед головних переваг CRM систем виділяють:

 • збір розгорнутої бази клієнтів для створення його індивідуального профілю зі збереженням всієї взаємодії;
 • CRM система робить розсилку клієнту на пошту, смс і push в додатку;
 • беруть на себе деякі функції менеджерів;
 • система контролює терміни виконання завдань співробітниками;
 • детальний аналіз роботи та продуктивності компанії без участі менеджерів;
 • підвищення показників продажів і якості обслуговування клієнтів;
 • просування послуги або товару клієнту. 

 

Як бачимо, менеджер підприємства під час роботи в CRM системі може виконувати кілька завдань одночасно завдяки делегуванню. Це дає змогу надати послугу більшій кількості клієнтів.


Як відбувається процес впровадження CRM системи в роботу?


Для того, щоб розпочинати виконання завдань у CRM, менеджеру необхідно встановити її. Зробити це можна самостійно або за допомогою фахівця. Алгоритм виглядає наступним чином:

 

 1. Встановлення менеджером компанії CRM на пристрій або реєстрація на онлайн-сервісі.
 2. Інтеграція CRM із сайтом компанії.
 3. Підготовка до завантаження в CRM всієї бази клієнтів і товарного фіду.
 4. Підключення менеджером необхідних для роботи інтеграцій, завдань, створення потрібних звітів, а також формування воронки продажу.
 5. Тестування менеджером коректності роботи CRM системи і навчання всіх співробітників роботі в ній. 

Деякі CRM мають пробний безкоштовний період користування, що дає змогу встановити і зрозуміти, чи підходить цей вид для вашого бізнесу. Це хороша можливість перевірити, наскільки успішно відбувається “конект” з клієнтом.


Можливості, які відкриває перед користувачами CRM-система, дає змогу не тільки зменшити допуск менеджерами підприємства помилок у взаємодії з клієнтами. CRM – це корисний інструмент, правильне використання якого збільшить прибуток компанії.


Читайте також у нашому блозі – Як обрати CRM систему: рекомендації користувачамЧитайте також:

Попередній слайд Наступний слайд
Вакансія – Flutter Developer
2 Травня 2024
«LuckyFit» — це інноваційна IT компанія, яка пропонує CRM-систему для спортивних клубів, фітнес-центрів та суміжні продукти для них. Ми надаємо готові... Детальніше
Перевага автоматизації в управлінні базою клієнтів фітнес клубів
27 Березня 2024
Customer Relationship Management (скорочено – CRM) – доволі популярне програмне забезпечення, яке використовується в усіх сферах діяльності, де... Детальніше
Як CRM система допомагає підвищити продажі абонементів у фітнес-клубі?
25 Березня 2024
Кожен з нас, прийшовши до фітнес клубу, бачить красивий стильний зал із сучасним обладнанням. Займатися спортом у таких... Детальніше