Регулярні платежі та абонементи-підписки

10 Серпня 2023
Функціонал LuckyFit

Ефективним способом спрощення розрахунків із клієнтами за абонементи є механізм регулярних платежів із банківських карток. Цей механізм також дозволяє реалізувати абонементи-підписки. LuckyFit пропонує кілька опцій для реалізації різних схем регулярних списань, у цій статті ми розглянемо їх детально. Почнемо ми з розуміння основ технології повторюваних списань з банківських карток.


Токени карт

Більшість платіжних сервісів, з якими інтегрований LuckyFit, дають змогу зберігати токен картки після першої успішної оплати. Токен є цифровим відбитком платіжної картки, що не містить її номера, терміну дії та коду авторизації у відкритому вигляді, тож його можна зберігати на сервері у прив’язці до клієнта та використовувати для подальших платежів, що ініціюються системою та не потребують дій клієнта щодо підтвердження платежу. Ви точно вже користувалися таким механізмом, коли оформляли підписку на відео-сервіси або музичні сервіси.

Регулярні списання вартості послуг відбувається без вашої участі та підтвердження. Важливо розуміти, що успішність платежу з використанням токена картки залежить від наявності коштів на картці клієнта та відсутності обмежень на інтернет-оплати.

Деякі платіжні сервіси, як-от liqPay, Wayforpay, не під’єднують токенізацію за замовчуванням після створення облікового запису, вам необхідно звернутися до служби підтримки, і надати інформацію про бізнес-модель використання токенів. Інші платіжні сервіси підключають токенізацію до вашого облікового запису відразу.

Якщо у вас підключена токенізація, кожна успішна оплата з введенням реквізитів картки призводитиме до збереження токена картки. В анкеті клієнта в розділі “Платіжні картки” ви можете побачити їхній список.


Включення регулярних платежів

Першим етапом увімкнення режиму регулярних платежів є інтеграція з платіжним сервісом з можливістю оплат токенами карток. Якщо цей етап успішно виконано, ви можете ввімкнути режим у розділі Налаштування – Фінанси – Регулярні платежі.


Встановіть галочку ввімкнення режиму і заповніть три шаблони повідомлень:

  • Повідомлення клієнту під час оформлення абонемента. Слугує для повідомлення клієнта про умови обслуговування абонемента і зазвичай містить платіжне посилання на оплату абонемента банківською карткою

  • Повідомлення клієнту в разі успішної оплати токеном картки. Призначено для повідомлення про успішну оплату.

  • Повідомлення клієнту в разі неуспішної оплати токеном картки. Призначено для повідомлення клієнта про помилку оплати. Обов’язково додайте до шаблону цього повідомлення платіжне посилання, щоб клієнт міг сплатити борг іншою карткою.З моменту ввімкнення регулярних платежів, LuckyFit відстежуватиме наявність заборгованостей у клієнтів за абонементами і намагатиметься списати її з підв’язаних платіжних карток.


Сценарії оформлення абонемента

Можливі кілька сценаріїв оформлення абонементів в умовах регулярних платежів:

Оформлення на рецепції

У момент завершення оформлення абонемента система запропонує надіслати клієнту повідомлення, яке ви налаштували на попередньому кроці, повідомлення при успішному оформленні абонемента. Повідомлення міститиме платіжне посилання, і клієнт зможе здійснити платіж банківською карткою, у такий спосіб прив’язавши токен картки для подальших списань.


Оформлення в мобільному додатку

Оформивши абонемент у мобільному застосунку, клієнт може його оплатити банківською картою і прив’язати токен карти для подальших списань.


Оплата на сайті

Якщо ви використовуєте платіжні посилання на абонементи на сайті, клієнт може оформити й оплатити абонемент банківською карткою та прив’язати токен картки для подальших списань.


Види абонементів для регулярних оплат

LuckyFit надає вам конструктор абонементів, який ви можете використовувати для комбінації властивостей, щоб домогтися необхідних властивостей бізнес-продукту. У комбінації з регулярними платежами можна використовувати такі конфігурації абонементів:


1. Абонемент із фіксованим терміном і графіком платежів

Це добре вам знайомий тип абонемента, наприклад, річний абонемент із графіком оплат раз на квартал. При настанні терміну наступного платежу, LuckyFit спробує списати заборгованість з однієї з підв’язаних карт.


2 Абонемент із фіксованим терміном без графіка платежів
Не очевидний варіант використання, але якщо клієнт оформить і не сплатить такий абонемент, система відстежуватиме заборгованість і виконуватиме спроби списань боргу з банківської картки клієнта.


3. Абонемент-підписка

Найцікавіший варіант абонемента, який найчастіше застосовується з регулярними платежами.

Ви можете запропонувати клієнтам абонемент без зобов’язань за термінами (на відміну від стандартних річних абонементів, наприклад). Поки клієнт явно не відмовиться від використання послуг вашого клубу, він платитиме за них із зазначеною періодичністю, найчастіше, місяць. Для клієнта це можливість розподілити оплати за послуги клубу, для клубу – спрощення оплат і можливість отримання оплат навіть у тому випадку, якщо клієнт не відвідує клуб, але не відмовився явно від зупинки продовження абонемента.


Для налаштування такого абонемента виконайте такі кроки:

 

  • Встановіть в якості терміну абонемента періодичність продовження, наприклад місяць або каартал
  • Установіть як ціну вартість терміну використання абонемента

  • На вкладці Додатково встановіть галочку Авто-продовження

  • У режимі Установки – Опції вкажіть, за який термін до закінчення абонемента він буде продовжуватися.

Такий абонемент по завершенню основного терміну буде нескінченно подовжуватися на той самий термін з нарахуванням суми заборгованості за наступний період.

Щоб відмовитися від подальшого авто-продовження абонемента, передбачена кнопка “Зупинити продовження” на абонементі клієнта.


Сценарій списання боргу з картки

Раз на добу спрацьовує робот, який перевіряє наявність заборгованостей за абонементами і намагається їх списати.

  • У разі успішного списання клієнту надсилається повідомлення

  • У разі неуспішного списання, або якщо у клієнта немає жодної підв’язаної картки, надсилається повідомлення про неуспішне списання

 

 

 

 

 

Читайте також:

Попередній слайд Наступний слайд
Вакансія – Flutter Developer
2 Травня 2024
«LuckyFit» — це інноваційна IT компанія, яка пропонує CRM-систему для спортивних клубів, фітнес-центрів та суміжні продукти для них. Ми надаємо готові... Детальніше
Перевага автоматизації в управлінні базою клієнтів фітнес клубів
27 Березня 2024
Customer Relationship Management (скорочено – CRM) – доволі популярне програмне забезпечення, яке використовується в усіх сферах діяльності, де... Детальніше
Як CRM система допомагає підвищити продажі абонементів у фітнес-клубі?
25 Березня 2024
Кожен з нас, прийшовши до фітнес клубу, бачить красивий стильний зал із сучасним обладнанням. Займатися спортом у таких... Детальніше